St. Helens & District (Weds.) Snooker League -
Administrator - Dave ODowd | david_odowd@hotmail.com | 07984 309268
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Alan Hill Memorial Trophy (Pairs) | Bert Harris Memorial Cup (U25's) | Chris Barrow Memorial Cup (H/Cap Ind.) | Craig Harrison Champions Cup (Scratch) | Frank Owen Trophy (Ov.50's) | Jimmy Hendey Challenge Shield | The Reporter Cup (3-a-Side) | Tommy Burke Challenge Cup |
   
The Reporter Cup (3-a-Side)
REPORTER CUP 3-a-SIDE CHAMPIONSHIP 2019-2020

ALL FIRST ROUND MATCHES MUST BE PLAYED:
ON or BEFORE SUNDAY 19th JANUARY 2020

ALL results must be sent to STE WHITTAKER ON 07936 933976 immediately after the match is concluded. Normal Competition Rules Apply. All draws and Entry Lists can also be found in the DOCUMENTS section of the website.
  Match Date
Home Team
  Away Team
Venue
First Round
1
By Sunday, January 19, 2020
(Division 3) Windleshaw 1
Won - Lost
Haydock Cons. 2 (Division 3) Windleshaw Catholic Mens Club
2
By Sunday, January 19, 2020
(Division 3) East Sutton Labour 1
Won - Lost
Parr Cons WMC 2 (Division 3) East Sutton Labour Club
3
By Sunday, January 19, 2020
(Division 3) Sidac Social
Won - Lost
Lowe House (Division 3) Sidac Sports & Social Club
4
By Sunday, January 19, 2020
(Division 3) Windleshaw 2
Won - Lost
Parr Cons WMC 1 (Division 3) Windleshaw Catholic Mens Club
5
By Sunday, January 19, 2020
(Division 3) Rockware
Lost - Won
Holy Cross 2 (Division 3) The Rockware Pub
6
By Sunday, January 19, 2020
(Division 3) Parr Cons WMC 3
Won - Lost
Haydock Cons. 1 (Division 3) Parr Cons & Workingmens Club
7
By Sunday, January 19, 2020
(Division 3) Holy Cross 1
Lost - Won
Peasley Cross Cons. (Division 3) Holy Cross Community Club
8
By Sunday, January 19, 2020
(Division 3) Holy Cross 3
Won - Lost
East Sutton Labour 2 (Division 3) Holy Cross Community Club
Quarter-Final
9
By Sunday, March 01, 2020
(Division 3) Sidac Social
Lost - Won
Holy Cross 3 (Division 3) Sidac Sports & Social Club
10
By Sunday, March 01, 2020
(Division 3) Holy Cross 2
Won - Lost
Windleshaw 1 (Division 3) Holy Cross Community Club
11
By Sunday, March 01, 2020
(Division 3) Peasley Cross Cons.
Lost - Won
Windleshaw 2 (Division 3) Peasley Cross Conservative Club
12
By Sunday, March 01, 2020
(Division 3) Parr Cons WMC 3
Won - Lost
East Sutton Labour 1 (Division 3) Birchley St. Mary's Catholic Club
Semi-Final
13
On Tuesday, March 10, 2020 (19:30)
(Division 3) Parr Cons WMC 3
Won - Lost
Windleshaw 2 (Division 3) Birchley St. Mary's Catholic Club
14
On Tuesday, March 10, 2020 (19:30)
(Division 3) Holy Cross 2
Won - Lost
Holy Cross 3 (Division 3) Birchley St. Mary's Catholic Club
Final
15
On Tuesday, March 17, 2020 (19:30)
(Division 3) Parr Cons WMC 3
-
Holy Cross 2 (Division 3) Birchley St. Mary's Catholic Club