Norwich & District Snooker League -
Administrator - Jimmy Cross | jimmy.cross75@gmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Open Snooker Subsidiary | Open Snooker Tournament | Open Team KO | Senior Pairs | Senior Singles | Snooker Pairs |
Snooker Pairs
  Match Date
Home Players
Hcp
 
Hcp
Away Players
First Round
1
Saturday, January 08, 2011
(Broadland D) Owen Daniels
(Broadland D) Graham Waterson
loss - win
Jason Lincoln (Attleborough)
Steve Large (Attleborough)
2
Saturday, January 08, 2011
(Woodside A) Nick Spelman
(Woodside A) Ian Measures
win - loss
Chris  Zanone (Broadland A)
Grant Miles (Broadland A)
3
Saturday, January 08, 2011
(Clarkes A) Orin Drake
(Clarkes A) Simon Gooda
win - loss
B Allman (Broadland B)
Barry  Wortley (NCC)
4
Saturday, January 08, 2011
(Woodside C) Nathan Mann
(Woodside C) Callum Davison
win - loss
Steve Johnson (Broadland B)
Andy Etchels (Broadland B)
5
Saturday, January 08, 2011
(Bayer A) Duncan Edwards
(Bayer A) Keith Saunders
win - loss
Allen Cheetham (Spireites A)
TJ Cheetham (St Philips B)
6
Saturday, January 08, 2011
(Attleborough) Chris Bunn
(Attleborough) Mark Standley
loss - win
Bill Smith (Gothic)
Josh Craske (Woodside B)
7
Saturday, January 08, 2011
(Warriors) Connor Smith
(Woodside B) George  Pragnell
win - loss
Mark Yeowell (Spireites B)
Bob Yeatman (Spireites B)
Second Round
8
Saturday, February 12, 2011
(Woodside B) Josh Craske
(Gothic) Bill Smith
win - loss
Callum Davison (Woodside C)
Nathan Mann (Woodside C)
9
Saturday, February 12, 2011
(Clarkes A) Orin Drake
(Clarkes A) Simon Gooda
loss - win
George  Pragnell (Woodside A)
Connor Smith (Warriors)
10
Saturday, February 12, 2011
(Spireites A) Jimmy Cross
(Spireites A) Andy Rose
win - loss
Jason Lincoln (Attleborough)
Steve Large (Attleborough)
11
Saturday, February 12, 2011
(Bayer A) Duncan Edwards
(Bayer A) Keith Saunders
loss - win
Ian Measures (Woodside A)
Nick Spelman (Woodside A)
Semi-Final
12
Saturday, March 19, 2011
(Woodside B) Josh Craske
(Gothic) Bill Smith
loss - win
George  Pragnell (Woodside A)
Connor Smith (Warriors)
13
Saturday, March 19, 2011
(Woodside A) Nick Spelman
(Woodside A) Ian Measures
win - loss
Andy Rose (Spireites A)
Jimmy Cross (Spireites A)
Final
14
Wednesday, April 27, 2011 (19:00)
(Warriors) Connor Smith
(Woodside A) George  Pragnell
-
Nick Spelman (Woodside A)
Ian Measures (Woodside A)