Newcastle & Gateshead Snooker League -
Administrator - Richard Nicholson | richardnicholson@email.com | 07816397945
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Doubles | G Jardine Memorial Trophy | Knockout Cup | Over 50's | Singles |
Doubles
  Match Date
Home Players
 
Away Players
Venue
First Round
1
By Thursday, October 31, 2019
(Throckley Bank Top) Shaun Russell
(Throckley Bank Top) Stuart Beatie
1 - 2
D Hodgson (Prudhoe S C)
D Dixon (Prudhoe S C)
Throckley Bank Top
2
By Thursday, October 31, 2019
(Winlaton New West End S C) David Brown
(Winlaton New West End S C) Kyle Linnane
2 - 0
Lee Newman (Sunniside)
Andrew Savory (Sunniside)
Winlaton New East End S C
3
By Thursday, October 31, 2019
(Sunniside) William Painter
(Sunniside) Gerry Dodd
0 - 2
Daniel Patterson (Associates)
David Waugh (Associates)
Sunniside
4
By Thursday, October 31, 2019
(Westfield B) R Hurst
(Westfield B) Ronny Temple
2 - 0
Gary Egdell (Westfield A)
Tot Wears (Westfield A)
Westfield
5
By Thursday, October 31, 2019
(Winlaton New West End S C) Martin Davison
(Winlaton New West End S C) Paul Davison
2 - 1
Chris  Laidler (Throckley Bank Top)
Richard Jeffrey (Throckley Bank Top)
Winlaton New East End S C
6
By Thursday, October 31, 2019
(Associates) Richard Nicholson
(Associates) Paul Winham
0 - 2
P Green (Prudhoe S C)
J Woodley (Prudhoe S C)
Associates
7
By Thursday, October 31, 2019
(Bentinck) Malcolm Drinkeld
(Bentinck) Tom Stoves
1 - 2
Bob McDonald (Westfield A)
Davey Walker (Westfield A)
Bentinck Sports & Social Club
8
By Thursday, October 31, 2019
(Westfield B) R DrÓne
(Westfield B) Graeme Calvert
2 - 0
Richard Bingham (Sunniside)
Ken Davison (Sunniside)
Westfield
Second Round
9
On Friday, January 10, 2020
(Prudhoe S C) D Hodgson
(Prudhoe S C) D Dixon
2 - 1
Daniel Patterson (Associates)
David Waugh (Associates)
Prudhoe Snooker Centre
10
On Friday, January 10, 2020
(Winlaton New West End S C) David Brown
(Winlaton New West End S C) Kyle Linnane
1 - 2
R DrÓne (Westfield B)
Graeme Calvert (Westfield B)
Winlaton New East End S C
11
By Friday, January 10, 2020
(Westfield B) R Hurst
(Westfield B) Ronny Temple
2 - 0
Martin Davison (Winlaton New West End S C)
Paul Davison (Winlaton New West End S C)
Westfield
12
By Friday, January 10, 2020
(Westfield A) Bob McDonald
(Westfield A) Davey Walker
2 - 0
P Green (Prudhoe S C)
J Woodley (Prudhoe S C)
Westfield
Semi-Final
13
By Monday, February 24, 2020
(Westfield A) Bob McDonald
(Westfield A) Davey Walker
2 - 3
D Hodgson (Prudhoe S C)
D Dixon (Prudhoe S C)
Westfield
14
On Monday, February 24, 2020
(Westfield B) R DrÓne
(Westfield B) Graeme Calvert
0 - 3
R  Hurst (Westfield B)
Ronny Temple (Westfield B)
Westfield
Final
15
On Thursday, May 21, 2020
(Prudhoe S C) D Hodgson
(Prudhoe S C) D Dixon
-
R  Hurst (Westfield B)
Ronny Temple (Westfield B)
Winlaton New East End S C