Don & Dearne District Snooker League -
Administrator - Andy Lockwood | elandra1@btinternet.com | 07544596847
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Doubles | Singles | Steve Sapey Memorial Trophy | team aggregate | Team Knockout |
Doubles
  Match Date
Home Players
Hcp
 
Hcp
Away Players
First Round
1
On Sunday, December 10, 2017
Scott Beevers
(Mexborough Ath B)
J Booth
(Mexborough Ath B)
4
0 - 2
4
J Booth
(Mexborough Ath B)
Scott Beevers
(Mexborough Ath B)
2
On Sunday, December 10, 2017
Jon Pounder
(Cafe Sport B)
Dean Parkes
(Cafe Sport B)
-3
0 - 2
-3
Dean Parkes
(Cafe Sport B)
Jon Pounder
(Cafe Sport B)
3
On Sunday, December 10, 2017
Paul  Hollins
(Cafe Sport A)
Steve Roughton
(Cafe Sport A)
17
0 - 2
17
Steve Roughton
(Cafe Sport A)
Paul  Hollins
(Cafe Sport A)
4
On Sunday, December 10, 2017
Jonathan  Goodwin
(Cafe Sport B)
Melvyn Bond
(Cafe Sport B)
10
0 - 2
10
Melvyn Bond
(Cafe Sport B)
Jonathan  Goodwin
(Cafe Sport B)
5
On Sunday, December 10, 2017
Jonathan  Goodwin
(Cafe Sport B)
Melvyn Bond
(Cafe Sport B)
10
0 - 2
10
Melvyn Bond
(Cafe Sport B)
Jonathan  Goodwin
(Cafe Sport B)
6
Tuesday, December 12, 2017 (20:00)
Brendan Dove
(Union Jack)
Paul Maloney
(Union Jack)
13
2 - 1
-5
Nathan Rhodes
(Coronation)
C Nicholson
(Coronation)
7
Thursday, December 14, 2017 (19:00)
Mark Beal
(Mexborough Ath B)
Michael Barron
(Mexborough Ath B)
43
1 - 2
-5
Ryan Worrall
(Cafe Sport B)
Andrew Squire
(Cafe Sport B)
8
Thursday, December 14, 2017 (19:30)
Gaz Wild
(Union Jack)
A Otter
(Union Jack)
15
0 - 2
20
Paul Eades
(Golden Nuggett)
Terry King
(Golden Nuggett)
9
Tuesday, December 19, 2017 (19:00)
Richard Mcmurray
(Ivanhoe )
Mick Goodyear
(Ivanhoe )
8
2 - 0
11
G Nicholson
(Coronation)
Pete Nicholson
(Coronation)
10
On Wednesday, December 27, 2017 (13:30)
J Mitchell
(Coronation)
J Marshall
(Coronation)
7
2 - 0
31
Mick Hodgson
(Mexborough Ath A)
Richard  Burkinshaw
(Mexborough Ath A)
11
On Thursday, December 28, 2017 (19:30)
Gareth Smith
(Union Jack)
Tony Chance
(Union Jack)
1
2 - 1
12
Dale Lindley
(Highgate A)
Shane Hopkinson
(Highgate A)
12
On Thursday, January 04, 2018 (18:00)
Phil Bradley
(St Albans)
Des Smith
(St Albans)
20
0 - 2
30
Mick Stead
(St Albans)
Andy  Rose
(St Albans)
13
On Thursday, January 04, 2018 (19:00)
Carl Drury
(Highgate A)
Ryan Petty
(Highgate A)
25
2 - 0
6
Andy  Lockwood
(Cafe Sport A)
Shaun Bramall
(Cafe Sport A)
14
On Thursday, January 04, 2018 (19:30)
Billy Harris
(Ivanhoe )
Nigel  Swift
(Ivanhoe )
16
2 - 0
17
Alan Lowe
(Goldthorpe Reform)
Mathew Jackson
(Goldthorpe Reform)
15
On Thursday, January 04, 2018 (19:30)
Pat Downing
(St Albans)
Jim Downing
(St Albans)
9
0 - 2
-2
Trevor Oxborough
(Cafe Sport A)
Dave Elliott
(Cafe Sport A)
16
On Thursday, January 04, 2018 (19:30)
T Booth
(Mexborough Ath B)
Dan Beech
(Mexborough Ath B)
0
2 - 0
10
Jake Wardle
(Golden Nuggett)
Ray Trickett
(Golden Nuggett)
Second Round
17
On Monday, January 15, 2018 (19:00)
Paul  Hollins
(Cafe Sport A)
Steve Roughton
(Cafe Sport A)
17
2 - 1
8
Mick Goodyear
(Ivanhoe )
Richard Mcmurray
(Ivanhoe )
18
On Tuesday, January 16, 2018 (19:30)
Terry King
(Golden Nuggett)
Paul Eades
(Golden Nuggett)
20
2 - 1
7
J Marshall
(Coronation)
J Mitchell
(Coronation)
19
On Thursday, January 18, 2018 (19:00)
Andrew Squire
(Cafe Sport B)
Ryan Worrall
(Cafe Sport B)
-5
0 - 2
30
Mick Stead
(St Albans)
Andy  Rose
(St Albans)
20
On Thursday, January 18, 2018 (19:00)
T Booth
(Mexborough Ath B)
Dan Beech
(Mexborough Ath B)
0
2 - 0
16
Billy Harris
(Ivanhoe )
Nigel  Swift
(Ivanhoe )
First Round
21
On Friday, January 19, 2018 (19:30)
Wayne Agar
(Ivanhoe )
Kev Lawrence
(Ivanhoe )
20
2 - 1
24
Tom Cliffe
(Mexborough Ath A)
Eric Beal
(Mexborough Ath A)
Second Round
22
On Monday, January 22, 2018 (19:30)
Brendan Dove
(Union Jack)
Paul Maloney
(Union Jack)
13
0 - 2
1
Tony Chance
(Union Jack)
Gareth Smith
(Union Jack)
23
On Sunday, January 28, 2018 (19:00)
Scott Beevers
(Mexborough Ath B)
J Booth
(Mexborough Ath B)
4
2 - 0
10
Jonathan  Goodwin
(Cafe Sport B)
Melvyn Bond
(Cafe Sport B)
24
On Thursday, February 01, 2018 (19:30)
Dave Elliott
(Cafe Sport A)
Trevor Oxborough
(Cafe Sport A)
-2
1 - 2
20
Wayne Agar
(Ivanhoe )
Kev Lawrence
(Ivanhoe )
25
On Monday, February 05, 2018 (19:30)
Jon Pounder
(Cafe Sport B)
Dean Parkes
(Cafe Sport B)
-3
0 - 2
25
Ryan Petty
(Highgate A)
Carl Drury
(Highgate A)
Quarter-Final
26
On Tuesday, February 06, 2018 (19:00)
Paul  Hollins
(Cafe Sport A)
Steve Roughton
(Cafe Sport A)
17
2 - 1
20
Wayne Agar
(Ivanhoe )
Kev Lawrence
(Ivanhoe )
27
On Thursday, February 22, 2018 (19:00)
Mick Stead
(St Albans)
Andy  Rose
(St Albans)
30
2 - 0
20
Paul Eades
(Golden Nuggett)
Terry King
(Golden Nuggett)
28
On Friday, February 23, 2018 (19:00)
Scott Beevers
(Mexborough Ath B)
J Booth
(Mexborough Ath B)
4
2 - 0
25
Ryan Petty
(Highgate A)
Carl Drury
(Highgate A)
29
On Wednesday, February 28, 2018 (19:00)
Gareth Smith
(Union Jack)
Tony Chance
(Union Jack)
1
1 - 2
0
T Booth
(Mexborough Ath B)
Dan Beech
(Mexborough Ath B)
Semi-Final
30
On Thursday, March 22, 2018 (19:30)
Scott Beevers
(Mexborough Ath B)
J Booth
(Mexborough Ath B)
4
3 - 2
30
Mick Stead
(St Albans)
Andy  Rose
(St Albans)
31
On Saturday, April 07, 2018 (18:30)
Paul  Hollins
(Cafe Sport A)
Steve Roughton
(Cafe Sport A)
17
0 - 3
0
T Booth
(Mexborough Ath B)
Dan Beech
(Mexborough Ath B)
Final
32
On Friday, April 27, 2018 (19:30)
Scott Beevers
(Mexborough Ath B)
J Booth
(Mexborough Ath B)
4
3 - 1
0
T Booth
(Mexborough Ath B)
Dan Beech
(Mexborough Ath B)