Rugby & District Snooker League -
Administrator - Michael Rees | rugbysnookerleague@hotmail.com | 07515570862
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups 17-35 Handicap | Danny Ramshaw Trophy (-7/+14) | E Stanbrook Trophy | E Stanbrook Trophy - Group A | E Stanbrook Trophy - Group B | E Stanbrook Trophy - Group C | E Stanbrook Trophy - Group D | G Townsend Cup | G Townsend Cup - Group A | G Townsend Cup - Group B | G Townsend Cup - Group C | G Townsend Cup - Group D | Open Individual | P Blundell Trophy | Pairs Handicap | S Frith Trophy | S Neale Trophy |
Pairs Handicap
Open to all players. Combined handicaps then halved.
  Match Date
Home Players
Hcp
 
Hcp
Away Players
Venue
First Round
1
By Friday, December 06, 2019
Phil Hague (Captain)
(Lutterworth B)
Dave Owen
(Lutterworth B)
+14
0 - 2
+17
Ken Buckby
(Lutterworth B)
Bryn Cutter
(Lutterworth C)
Lutterworth
2
By Friday, December 06, 2019
James Murray
(Dav WMC C)
Michael Murray
(Dav WMC C)
+9
2 - 1
-12
Andrew Sorrell
(Railway Club C)
Dave Sorrell
(Railway Club C)
Daventry WMC
3
By Friday, December 06, 2019
Mark Storer (Captain)
(Railway Club B)
Ant Biddle
(Railway Club B)
+25
0 - 2
-24
David Hambridge
(Bar 8 A)
Dave Prescott
(Bar 8 A)
Railway Club
4
By Friday, December 06, 2019
Derek Pitson
(Oakfield D)
Maurice Hills
(Oakfield C)
+11
0 - 2
+16
Tony Leedham (Captain)
(Dav WMC C)
Adrian McGrail
(Dav WMC C)
Oakfield
5
By Friday, December 06, 2019
Charlie Bias
(Railway Club A)
Bob Hirons
(Railway Club C)
+2
0 - 2
+7
Dave Allen (Captain)
(Dav Cons B)
Bill Barrass
(Dav Cons B)
Railway Club
6
By Friday, December 06, 2019
David Ridolfo
(Dav Cons B)
Colin Skinner
(Dav Cons B)
+7
2 - 1
-3
Jed Richardson
(Oakfield D)
M Jupp
(Oakfield D)
Daventry Cons
7
By Friday, December 06, 2019
+5
0 - 2
+7
Loz Storer
(Railway Club B)
Lewis Christian
(Railway Club B)
Bar 8
8
By Friday, December 06, 2019
Mark Wakelin
(Railway Club D)
Richard Jackson
(Bar 8 A)
-21
1 - 2
-23
John Henderson
(Bar 8 B)
Steve Lorton
(Railway Club D)
Railway Club
9
By Friday, December 06, 2019
Paul Malone (Captain)
(Dav WMC B)
Dec Malone
(Dav WMC B)
-9
2 - 0
+26
Shamos Phelan
(Dav Cons B)
Bob Jones
(Dav Cons B)
Daventry WMC
10
By Friday, December 06, 2019
Steve Watts
(Oakfield B)
Tim Watts
(Oakfield B)
+32
2 - 0
+17
Colin Dalton
(Oakfield B)
Rob Dalton
(Oakfield B)
Oakfield
11
By Friday, December 06, 2019
Clive Walsh (Captain)
(Oakfield D)
Steve Lines
(Oakfield D)
+7
1 - 2
+10
Michael Rees
(Bar 8 A)
Andy Dickson (Captain)
(Bar 8 A)
Oakfield
12
By Friday, December 06, 2019
Pete Poole (Captain)
(Railway Club D)
Dave Field
(Railway Club D)
-19
1 - 2
-2
Luke Smith
(Dav WMC C)
Anthony Mason
(Dav WMC C)
Railway Club
Second Round
13
By Friday, January 31, 2020
Colin Skinner
(Dav Cons B)
David Ridolfo
(Dav Cons B)
+7
0 - 2
-9
Paul Malone (Captain)
(Dav WMC B)
Dec Malone
(Dav WMC B)
Daventry Cons
14
By Friday, January 31, 2020
Colin Mousley (Captain)
(Oakfield C)
Gary Tubb
(Oakfield C)
+28
1 - 2
+16
Tony Leedham (Captain)
(Dav WMC C)
Adrian McGrail
(Dav WMC C)
Oakfield
15
By Friday, January 31, 2020
Ken Buckby
(Lutterworth B)
Bryn Cutter
(Lutterworth C)
+19
1 - 2
+7
James Murray
(Dav WMC C)
Michael Murray
(Dav WMC C)
Lutterworth
16
By Friday, January 31, 2020
-24
1 - 2
-2
Luke Smith
(Dav WMC C)
Anthony Mason
(Dav WMC C)
Bar 8
17
By Friday, January 31, 2020
Vernon Pollard
(Bar 8 B)
Ben Pollard
(Bar 8 B)
+9
1 - 2
+32
Steve Watts
(Oakfield B)
Tim Watts
(Oakfield B)
Bar 8
18
By Friday, January 31, 2020
Vernon Pollard
(Bar 8 B)
Ben Pollard
(Bar 8 B)
+9
1 - 2
+32
Steve Watts
(Oakfield B)
Tim Watts
(Oakfield B)
Bar 8
19
By Friday, January 31, 2020
Dave Allen (Captain)
(Dav Cons B)
Bill Barrass
(Dav Cons B)
+7
2 - 0
-7
Roger Hunt
(Railway Club B)
Luke Low
(Railway Club B)
Daventry Cons
20
By Friday, January 31, 2020
Steve Lorton
(Railway Club D)
John Henderson
(Bar 8 B)
-23
2 - 1
+10
Michael Rees
(Bar 8 A)
Andy Dickson (Captain)
(Bar 8 A)
Bar 8
21
By Friday, January 31, 2020
Loz Storer
(Railway Club B)
Lewis Christian
(Railway Club B)
+7
__ - W/O
+12
Keith Abell (Captain)
(Lutterworth C)
Mark Blake
(Lutterworth C)
Railway Club
Third Round
22
By Friday, March 06, 2020
Keith Abell (Captain)
(Lutterworth C)
Mark Blake
(Lutterworth C)
+16
0 - 2
+16
Tony Leedham (Captain)
(Dav WMC C)
Adrian McGrail
(Dav WMC C)
Lutterworth
23
By Friday, March 06, 2020
Steve Watts
(Oakfield B)
Tim Watts
(Oakfield B)
+32
O - 2
+7
Dave Allen (Captain)
(Dav Cons B)
Bill Barrass
(Dav Cons B)
Oakfield
24
By Friday, March 06, 2020
Luke Smith
(Dav WMC C)
Anthony Mason
(Dav WMC C)
_-5
2 - 1
-9
Paul Malone (Captain)
(Dav WMC B)
Dec Malone
(Dav WMC B)
Daventry WMC
25
By Friday, March 06, 2020
John Henderson
(Bar 8 B)
Steve Lorton
(Railway Club D)
-24
2 - 1
+7
James Murray
(Dav WMC C)
Michael Murray
(Dav WMC C)
Bar 8
Semi-Final
26
By Saturday, March 07, 2020
Luke Smith
(Dav WMC C)
Anthony Mason
(Dav WMC C)
_-5
2 - 0
+7
Dave Allen (Captain)
(Dav Cons B)
Bill Barrass
(Dav Cons B)
Railway Club
27
On Wednesday, March 18, 2020 (19:30)
John Henderson
(Bar 8 B)
Steve Lorton
(Railway Club D)
-24
-
+16
Tony Leedham (Captain)
(Dav WMC C)
Adrian McGrail
(Dav WMC C)
Oakfield