Norwich & District Snooker League -
Administrator - Jimmy Cross | jimmy.cross75@gmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Open Snooker Subsidiary | Open Snooker Tournament | Open Team KO | Senior Pairs | Senior Singles | Snooker Pairs |
Open Snooker Tournament
  Match Date
Home Player
  Away Player
First Round
1
Saturday, November 27, 2010
Steve Johnson
(Broadland B)
win - loss
Sam Betts
(Woodside C)
2
Saturday, November 27, 2010
Darryl Newman
(St Philips A)
loss - win
Josh Craske
(Woodside B)
3
Saturday, November 27, 2010
George  Pragnell
(Woodside A)
loss - win
Nick Spelman
(Woodside A)
4
Saturday, November 27, 2010
Steve Large
(Attleborough)
win - loss
Mark Standley
(Attleborough)
5
Saturday, November 27, 2010
Darren Rix
(Woodside B)
loss - win
Tom Bennett
(Spireites C)
6
Saturday, November 27, 2010
Jason Lincoln
(Attleborough)
loss - win
Brad Howard
(NCC)
7
Saturday, November 27, 2010
Chris Thatcher
(Spireites C)
loss - win
Andy Rose
(Spireites A)
8
Saturday, November 27, 2010
Ray Levers
(Spireites D)
loss - win
Matthew McGrotty
(Rileys C)
9
Saturday, November 27, 2010
Chris Cator
(Broadland C)
win - loss
Callum Davison
(Woodside C)
10
Saturday, November 27, 2010
Simon Gooda
(Clarkes A)
win - loss
Roger Reynolds
(Broadland D)
11
Saturday, November 27, 2010
Owen Daniels
(Broadland D)
win - loss
B Allman
(Broadland B)
12
Saturday, November 27, 2010
Mark Yeowell
(Spireites B)
loss - win
Jamie  Edwards
(Woodside A)
13
Saturday, November 27, 2010
Chris  Zanone
(Broadland A)
win - loss
Allen Cheetham
(Spireites A)
14
Saturday, November 27, 2010
Orin Drake
(Clarkes A)
win - loss
Jimmy Cross
(Spireites A)
15
Saturday, November 27, 2010
Rob  Foster
(St Philips A)
loss - win
Colin McCarthy
(Broadland A)
16
Saturday, November 27, 2010
Grant Miles
(Broadland A)
win - loss
Ian Measures
(Woodside A)
Preliminary Round
17
Saturday, January 08, 2011
Nathan Mann
(Woodside C)
loss - win
Grant Miles
(Broadland A)
Second Round
18
Saturday, February 12, 2011
Steve Johnson
(Broadland B)
loss - win
Orin Drake
(Clarkes A)
19
Saturday, February 12, 2011
Tom Bennett
(Spireites C)
loss - win
Jamie  Edwards
(Woodside A)
20
Saturday, February 12, 2011
Andy Rose
(Spireites A)
loss - win
Matthew McGrotty
(Rileys C)
21
Saturday, February 12, 2011
Owen Daniels
(Broadland D)
loss - win
Chris  Zanone
(Broadland A)
22
Saturday, February 12, 2011
Josh Craske
(Woodside B)
loss - win
Chris Cator
(Broadland C)
23
Saturday, February 12, 2011
Colin McCarthy
(Broadland A)
loss - win
Grant Miles
(Broadland A)
24
Saturday, February 12, 2011
Nick Spelman
(Woodside A)
win - loss
Simon Gooda
(Clarkes A)
25
Saturday, February 12, 2011
Steve Large
(Attleborough)
loss - win
Brad Howard
(NCC)
Quarter-Final
26
Saturday, March 19, 2011
Grant Miles
(Broadland A)
win - loss
Chris  Zanone
(Broadland A)
27
Saturday, March 19, 2011
loss - win
Nick Spelman
(Woodside A)
28
Saturday, March 19, 2011
loss - win
Orin Drake
(Clarkes A)
29
Saturday, March 19, 2011
Chris Cator
(Broadland C)
loss - win
Jamie  Edwards
(Woodside A)
Semi-Final
30
Tuesday, April 26, 2011 (19:00)
Grant Miles
(Broadland A)
-
Nick Spelman
(Woodside A)
31
Tuesday, April 26, 2011 (19:00)
Jamie  Edwards
(Woodside A)
-
Orin Drake
(Clarkes A)