Rugby & District Snooker League -
Administrator - Michael Rees | rugbysnookerleague@hotmail.com | 07515570862
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups 17-35 Handicap | Danny Ramshaw Trophy (-7/+14) | E Stanbrook Trophy | E Stanbrook Trophy - Group A | E Stanbrook Trophy - Group B | E Stanbrook Trophy - Group C | E Stanbrook Trophy - Group D | G Townsend Cup | G Townsend Cup - Group A | G Townsend Cup - Group B | G Townsend Cup - Group C | G Townsend Cup - Group D | Open Individual | P Blundell Trophy | Pairs Handicap | S Frith Trophy | S Neale Trophy |
P Blundell Trophy
Open to players aged 50 and over.
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Venue
First Round
1
By Friday, December 06, 2019
Shamos Phelan
(Dav Cons B)
+28
2 - 0
+28
Ronnie Birch
(Dav Cons B)
Daventry Cons
2
By Friday, December 06, 2019
+17
1 - 2
+7
Charlie Bias
(Railway Club A)
Bar 8
3
By Friday, December 06, 2019
Dave Allen (Captain)
(Dav Cons B)
+17
0 - 2
+28
Keith Abell (Captain)
(Lutterworth C)
Daventry Cons
4
By Friday, December 06, 2019
Ant Biddle
(Railway Club B)
+31
2 - 1
-7
Barry Murphy
(Railway Club A)
Railway Club
5
By Friday, December 06, 2019
Michael Murray
(Dav WMC C)
+10
2 - 0
+24
Bob Jones
(Dav Cons B)
Bar 8
6
By Friday, December 06, 2019
+17
O - 2
-4
Jon Carlin
(Oakfield A)
Oakfield
7
By Friday, December 06, 2019
Dave Owen
(Lutterworth B)
+21
0 - 2
+14
Mark Storer (Captain)
(Railway Club B)
Lutterworth
Second Round
8
By Friday, January 31, 2020
Jon Carlin
(Oakfield A)
-4
2 - 1
+24
Adrian McGrail
(Dav WMC C)
Oakfield
9
By Friday, January 31, 2020
Harry Kane
(Railway Club A)
+28
0 - 2
+31
Ant Biddle
(Railway Club B)
Railway Club
10
By Friday, January 31, 2020
Shamos Phelan
(Dav Cons B)
+28
0 - 2
+7
Charlie Bias
(Railway Club A)
Daventry Cons
11
By Friday, January 31, 2020
Keith Abell (Captain)
(Lutterworth C)
+28
-
- 28
Richard Jackson
(Bar 8 A)
Lutterworth
12
By Friday, January 31, 2020
Phil Hague (Captain)
(Lutterworth B)
+7
1 - 2
- 14
Brian Graham
(Oakfield A)
Lutterworth
13
By Friday, January 31, 2020
Michael Murray
(Dav WMC C)
+10
2 - 1
-7
Derek Pitson
(Oakfield D)
Daventry WMC
14
By Friday, January 31, 2020
Ken Buckby
(Lutterworth B)
+7
2 - 1
+10
Colin Skinner
(Dav Cons B)
Lutterworth
15
By Friday, January 31, 2020
Mark Storer (Captain)
(Railway Club B)
+14
2 - 1
- 14
Gordon Coulthard (Captain)
(Railway Club A)
Railway Club
Third Round
16
By Friday, March 06, 2020
Mark Storer (Captain)
(Railway Club B)
+14
2 - 0
+31
Ant Biddle
(Railway Club B)
Railway Club
17
By Friday, March 06, 2020
Brian Graham
(Oakfield A)
- 14
0 - 2
+10
Michael Murray
(Dav WMC C)
Oakfield
18
By Friday, March 06, 2020
Keith Abell (Captain)
(Lutterworth C)
+28
2 - 1
-4
Jon Carlin
(Oakfield A)
Lutterworth
19
By Friday, March 06, 2020
Ken Buckby
(Lutterworth B)
+7
2 - 1
+7
Charlie Bias
(Railway Club A)
Lutterworth
Semi-Final
20
On Wednesday, April 01, 2020 (19:30)
Ken Buckby
(Lutterworth B)
+7
-
+14
Mark Storer (Captain)
(Railway Club B)
Bar 8
21
On Wednesday, April 01, 2020 (19:30)
Keith Abell (Captain)
(Lutterworth C)
+28
-
+10
Michael Murray
(Dav WMC C)
Railway Club