Southport & District Amateur Snooker League -
Administrator - Chris Gill | chrisgill147@aol.com | Phil Green | southport.snooker.results@hotmail.com
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Atherton Cup | Birch Pairs | Frank Lodge Trophy | J.J.Birch Cup | J.W.Blyden Trophy | James Yates Trophy | Lucas Cup | Marshall Cup | Rickerby Cup | Seniors Cup |
Lucas Cup
  Match Date
Home Player
  Away Player
Preliminary Round
1
By Friday, January 24, 2020
John Snape (+5)
(Bretherton A)
won - 0
Connor Ormerod (+30)
(Tarleton BC D)
2
By Friday, January 24, 2020
Phil Green (+10)
(Birkdale Cons C)
won - 0
Peter Parkinson (+15)
(Churchtown Cons C)
3
By Friday, January 24, 2020
Peter  Burns (+15)
(Tarleton BC C)
0 - won
Dave Brown (+35)
(Railway Club C)
4
By Friday, January 24, 2020
Les Sullivan (+10)
(Birkdale Cons A)
won - 0
Mike Roberts (+15)
(Fleetwood Hesketh A)
5
By Friday, January 24, 2020
Gareth Hibbott (-15)
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Rob Iddon (scr)
(Tarleton BC A)
6
By Friday, January 24, 2020
Danny Jassi (scr)
(Argyle LTC)
0 - won
Shaun Fisher (+10)
(Tarleton BC C)
7
By Friday, January 24, 2020
won - 0
Steve Crane (+10)
(Fleetwood Hesketh A)
8
By Friday, January 24, 2020
Dean Oliver (+10)
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Phil Fitzgerald (scr)
(Birkdale Cons A)
9
By Friday, January 24, 2020
Jon Holmes (-5)
(Argyle LTC)
won - 0
Chris Hoare (scr)
(Tarleton BC A)
10
By Friday, January 24, 2020
James Shaw (+15)
(Churchtown Cons A)
w/o - 0
Ian Lindsay (scr)
(Fleetwood Hesketh C)
First Round
11
By Friday, February 28, 2020
Dean Bond (+15)
(Tarleton BC C)
w/o - 0
John Snape (+5)
(Bretherton A)
12
By Friday, February 28, 2020
Dean Oliver (+10)
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Shaun Fisher (+10)
(Tarleton BC C)
13
By Friday, February 28, 2020
James Shaw (+15)
(Churchtown Cons A)
0 - won
Martin Brown (-10)
(Fleetwood Hesketh A)
14
By Friday, February 28, 2020
Phil Green (+10)
(Birkdale Cons C)
won - 0
Guy Riley (+25)
(Railway Club C)
15
By Friday, February 28, 2020
Paul Shawcross (+5)
(Birkdale Cons A)
won - 0
Dave Brown (+35)
(Railway Club C)
16
By Friday, February 28, 2020
Les Sullivan (+10)
(Birkdale Cons A)
won - 0
Andy Reynolds (+10)
(Fleetwood Hesketh C)
17
By Friday, February 28, 2020
won - 0
Andy O'Hara (+5)
(Argyle LTC)
18
By Friday, February 28, 2020
Jon Holmes (-5)
(Argyle LTC)
0 - won
Gareth Hibbott (-15)
(Fleetwood Hesketh A)
Quarter-Final
19
On Friday, April 03, 2020
Gareth Hibbott (-15)
(Fleetwood Hesketh A)
-
Dean Oliver (+10)
(Fleetwood Hesketh A)
20
By Friday, April 03, 2020
Dean Bond (+15)
(Tarleton BC C)
-
Paddy Tyndall (-10)
(Argyle LTC)
21
By Friday, April 03, 2020
Phil Green (+10)
(Birkdale Cons C)
0 - won
Les Sullivan (+10)
(Birkdale Cons A)
22
By Friday, April 03, 2020
Martin Brown (-10)
(Fleetwood Hesketh A)
-
Paul Shawcross (+5)
(Birkdale Cons A)